Share on Facebook

Kazimierz Leśniewski T.R.O.P.

Kazimierz Leśniewski

Niewiarygodna ilość konstrukcji, zarówno rowerów poziomych, ale przede wszystkim rowerów "specjalnego przeznaczenia". Rowery dla niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych (oczywiście tandemy, w tym i poziomy), oraz pojazdy bardzo rekreacyjne takie jak gokarty dwu i czteroosobowe, riksze trzy i czteroosobowe (dwie na kanapie i dwie w tandemie).

  Pan Kazimierz buduje swoje rowery od połowy lat osiemdziesiątych i różnorodność konstrukcji jakie wyszły spod jego ręki poraziła mnie, mimo że widziałem już niejedne dziwadła i cuda.
   W przypadku właściciela warsztatu TROP trzeba raczej mówić o cudach, bo takie uczyniły niektóre z jego pojazdów. Wyobraźcie sobie człowieka, który ma tylko jedna nogę i nie ma rąk, a dzięki pomysłowości pana Kazimierza teraz ostro śmiga na rowerze. I podobnie było w przypadku dziewczynki z porażeniem mózgowym, która właściwie tylko leżała w łożku, po usadowieniu się w odpowiednio skonstruowanym rowerze po prostu zaczęła jeździć.
  Podczas jednego z wyścigów dla niepełnosprawnych współorganizowanych przez pana Leśniewskiego matki zabierały swoje dzieci z trasy przejazdu tłumacząc im, że zaraz będą tu jechali niewidomi na rowerach. A jechali szybko - średnio około 40 km/h. Wszyscy jechali na tradycyjnych tandemach, ale ostatnio w TROPie powstał tandem poziomy.

 

  Większość konstrukcji tam powstających jest robiona na miarę, czasami na bardzo nietypową miarę jak rower dla pewnego pana mierzącego 2,3 m wzrostu.
  Ponadto w warsztacie powstały rowery ciężarowe dla zakładu produkującego łożyska, rowery typu "walet" - rodzaj wózka bez kierownicy z napędzanym tylnym kołem - głównie dla dzieci, wózki doczepiane na bagaż i do przewożenia dzieci oraz wiele innych rowerów zawsze z jakimś ciekawym rozwiazaniem konstrukcyjnym.

Jarek Snoch

Oto email i adres strony warsztatu rowerów nietypowych TROP:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ">Kazimierz Leśniewski
www.trop.prv.pl

 

 


 

23-09-2002

Powered by Bullraider.com
 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com