Share on Facebook

Trójkołowy Full z drążkami od malucha.

Rafał Śliż

Witam wszystkich Poziomkowców!

Żeby tradycji stało się zadość, krótka historia. A mianowicie początki mego roweru sięgają kilku lat wstecz, ale dopiero w czerwcu 2003 roku, zaczęły się materializować. Obecnie rower jest na poziomie stania o własnych siłach i kilku metrów przejażdżki, żeby sprawdzić czy w ogóle działa.

Jego charakterystyka jest taka oto: trójkołowiec 2+1, a więc dwa koła z przodu skręcane, jedno tylne napędzane. Napęd przenoszony jest za pomocą łańcucha Galla. Wszystkie trzy koła są amortyzowane sprężynkami od rowerów klasycznych o klasie ugięcia 650 LSB/IN. Połączenia skrętne do przeguby z końcówek drążków kierowniczych od malucha.

Rama wykonana jest z jednego kawałka rury duraluminiowej PA38 o średnicy 60mm i grubości ścianki 3mm. Może trochę za duża, ale trudno. Cały rower jest niestety dość długi (207cm), ale to ze względu na mój wzrost. Jak przystało na stopień skomplikowania cały rower jest pochylany na zakrętach. Kąt pochylenia wynosi około 25o, podobnie wygląda kąt skrętu kół przednich. Co do wagi, zmienia się ona w trakcie modernizacji, ale mam wielką nadzieję, że zmieszczę się w 30 kg. To nie mało, ale jak na pochylaną i amortyzowaną poziomkę, myślę, że wynik jest znośny.

Szkoda miejsca na serwerze w celu powtarzania tych samych danych, które są na mojej stronie. Zapraszam więc tutaj www.rowerpoziomy.republika.pl w celu uzyskania dokładniejszych danych. Są tam też różne formy możliwości komunikacji ze mną, gdyby ktoś zechciał coś powiedzieć, zapytać lub podpowiedzieć. Wybaczcie jedynie marną jakość zdjęć, postaram się to niedługo poprawić.

Pozdrawiam, Rafał Śliż

22-06-2004

 

Powered by Bullraider.com
 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com